Pandemia, a my powoli działamy

Dzień dobry,

W związku z tym, że sytuacja epidemiczna mocno utrudnia naszą działalność, czuję się w obowiązku, aby poinformować Koleżanki i Kolegów o kierunkach i działaniach jakie Oddział podejmie w najbliższym czasie (zarząd spotka się na powakacyjnym spotkaniu we wrześniu – wtedy zapadną decyzje w sprawie planów na 2021)

Gdy chodzi o bieżącą działalność, to mieliśmy swój wkład w dopełnienie programu pikniku naukowo-technicznego, który odbył się w marinie Yacht Club Anwil, o wykład sekretarza generalnego SEP dr inż. Jacka Nowickiego. Zaznajomił on uczestników z pasywnymi systemami zabezpieczeń bloków jądrowych z reaktorami III generacji, jdużo bezpieczniejszymi niż te z Czarnobyla i Fukushimy. Wykład ten miał mieć miejsce podczas naszych grudniowych obchodów 100-lecia SEP w hotelu „Riverside” we Włocławku, ale z przyczyn organizacyjnych nie doszedł do skutku. Cieszę się, że mogliśmy dołączyć go jako wykład gościnny do „Akademii pod chmurką” w Zarzeczewie.

Link do krótkiej fotorelacji z pikniku „Akademia pod chmurką”:
https://ddwloclawek.pl/pl/15_fotorelacje/93_oficjalnie/13912_piknik-naukowo-techniczny-akademia-pod-chmurka.html

Ważnym elementem naszej aktywności jest działalność gospodarcza, która realizowana jest w szczególności w postaci szkoleniowo-egzaminacyjnej przez Koleżankę i Kolegów z Komisji Kwalifikacyjnej. W tym miejscu chciałbym podziękować im wszystkim – specjalne podziękowania dla przewodniczącego komisji Kol. Ryszarda Jankowskiego, oraz Kol. Czesława Szymaniaka, który zajął się szkoleniami, dla obydwu za wkład skutkujący dobrymi wynikami dydaktycznymi i finansowymi Komisji.

Jak wiecie, jedna z tarcz antykryzysowych przesunęła ważność zaświadczeń kwalifikacyjnych, które utracone zostały w marcu br. i w miesiącach późniejszych na koniec roku 2020.

Z tego powodu, na przełomie roku, pojawi się zapewne wiele osób pragnących przystąpić do egzaminu, których ilość skumuluje się na skutek tego rozporządzenia.

Jako Oddział zrobiliśmy krok wyprzedzający i zawarliśmy umowę z Radiem HIT na emisję spotu reklamowego, informującego o działalności naszej Komisji, ale także promującego nasz Oddział SEP. Spot będzie emitowany kilka razy dziennie, w czasie największej słuchalności, w dniach od 15 września do 15 grudnia br.

Umowa zawarta z szefem Radia HIT panią Katarzyną Rafalską gwarantuje także wywiad w studio, w którym to wywiadzie postaramy się przybliżyć słuchaczom historię i zamierzenia naszego Oddziału na najbliższe lata.

Z uwagi na to, że utrudniona jest organizacja wszelkich imprez masowych, wyjazdów turystycznych itp. zastanowimy się w gronie Zarządu nad jakąś formą usatysfakcjonowania naszych Członków w tych trudnych czasach. Wybierzemy optymalne rozwiązanie, o którym poinformujemy po zebraniu Zarządu.

Pozdrawiam

Prezes Zarządu
Wojciech Mosakowski